Metoda FED

fed-1-6001-400

Metoda FED (hiszp. fixation, elongation, derotation) jest fizjoterapeutyczną metodą pracy ze skoliozami idiopatycznymi. Ta nowatorska terapia została stworzona przez hiszpańskiego prof. Santosa Sastrę Fernandeza w oparciu o wyniki wieloletnich prac badawczych.

Nasza placówka jest jedynym miejscem w Warszawie, które oferuje terapię metodą FED. Nad planem i przebiegiem leczenia czuwają nasi wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w terapii wad postawy. Dzięki uczestnictwu w szkoleniu prowadzonym przez samego profesora Santosa Sastrę Fernandeza posiadają certyfikaty uprawniające do pracy metodą FED.

Przeszkolona kadra:

  • Marzena Mikołajczak
  • Robert Żuchowski
  • Monika Pietras
  • Anna Jeżewska.

Zalety terapii metodą FED

Terapia metodą FED daje możliwość korekcji nawet dużych skrzywień skoliotycznych na różnym etapie zaawansowania kostnienia. Podczas zabiegu Pacjent przebywa w specjalnie stworzonej maszynie, w której kręgosłup poddawany jest trakcji (wydłużeniu) i trójpłaszczyznowej korekcji skrzywienia. Poprzez aktywną pracę w maszynie, Pacjent pobudza układ nerwowy do zapamiętania poprawnej pozycji kręgosłupa. Wpływa to na łatwiejsze osiągnięcie i utrzymanie korekcji podczas ćwiczeń.

Terapia metodą FED wpływa nie tylko na korekcję wartości skrzywienia. Istotny jest również aspekt przeciwbólowy. Pacjenci mający dolegliwości bólowe z powodu skoliozy odczuwają ulgę już po kilku zabiegach w maszynie.

 

Przebieg terapii wg metody FED

  • zabieg z fizykoterapii (ok. 15 minut) – elektrostymulacja, mająca na celu przygotowanie tkanek do zabiegu w maszynie
  • praca w maszynie (30 minut)
  • ćwiczenia korekcyjne i stabilizujące (30minut)


W celu uzyskania szczegółowych  informacji lub sprawdzenia wolnych terminów na terapię metodą FED prosimy o kontakt pod numery:
22 826-63-18 lub 500-005-083

Szybki kontakt!
+
Wyślij!