Fizjoterapia dla seniorów

Seniors in physical rehabilitation therapy

Profilaktyka i rehabilitacja seniora

Dojrzały wiek ma wiele uroków. Często towarzyszy mu jednak słabsza kondycja fizyczna. Aby móc cieszyć się życiem na emeryturze, warto zadbać o sprawność ruchową i zminimalizować istniejące dolegliwości.

 

Pierwsze kroki, czyli od czego zacząć

Pierwszym krokiem, przed rozpoczęciem zabiegów, jest wizyta u lekarza. Rekomendowane jest również wykonanie takich badań, jak: szczegółowa morfologia, pomiar cukru, badanie EKG. O rehabilitacji senior może porozmawiać już z internistą i uzyskać pierwsze informacje gdzie należy się udać. Wiele zabiegów jest refundowanych przez NFZ, ale ich szerszy zakres, większą liczbę  lub konkretną specjalizację trzeba czasem wykupić we własnym zakresie. Po przedstawieniu wyników badań i uzyskaniu skierowania, zanim będzie możliwe rozpoczęcie korzystania z zabiegów konieczna jest konsultacja z magistrem fizjoterapii. Jej celem jest ustalenie występowania chorób współtowarzyszących, jak cukrzyca czy nadciśnienie, które mogą wpłynąć na wyniki terapii.

 

Stawy, zwyrodnienia, uporczywy ból

Fizjoterapia to szereg działań, mających na celu wyeliminowanie wielu dolegliwości, jak również usunięcie bólu. Wszystko odbywa się w sposób nieinwazyjny, przy pomocy urządzeń emitujących prąd, światło lub pole magnetyczne. W zakres tych działań wchodzi również terapia manualna, łagodne ćwiczenia fizyczne oraz masaże. Tak kompleksowy program został stworzony z myślą o osobach po urazach skrętnych, naderwaniach mięśni, zwichnięciach, złamaniach, operacjach narządu ruchu. Do rehabilitacji kwalifikują się również pacjenci mający zmiany w kręgosłupie lub przesunięcia kręgów, które poprzez ucisk na nerwy wywołują ból.
Warto zachęcić seniorów do skorzystania z możliwości terapii. Dzięki systematycznym ćwiczeniom poprawi się ich wydolność krążeniowo-oddechowa oraz wzmocnią się mięśnie posturalne. Terapia dla seniorów to szereg zabiegów, które skupiają się na schorzeniach kręgosłupa i kończyn. Dzięki umiejętnej terapii możemy zmniejszyć dolegliwości bólowe. Jej intensywność jest dostosowana indywidualnie do każdego pacjenta. Właściwie dobrane metody rehabilitacji mogą zwiększyć komfort życia osób starszych wynikający z większej samodzielności oraz zmniejszonego odczuwania bólu. Im szybciej zaczniemy wprowadzać odpowiednią terapię w codzienne funkcjonowanie, tym większa szansa na uzyskanie dobrych efektów.

 

Aby dowiedzieć się więcej o fizjoterapii dla seniorów, skontaktuj się z nami pod numerami: 22 826-63-18 lub 500-005-083

Szybki kontakt!
+
Wyślij!